DROGA DO PRAWA JAZDY

DROGA DO PRAWA JAZDY

Profil Kandydata na Kierowcę (PKK)

Jest to dokument, który należy wyrobić przed przystąpieniem do szkolenia. W tym celu należy udać się do Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miasta. Sam profil jest wydawany bezpłatnie, jednak trzeba ze sobą zabrać:
– fotografię do prawa jazdy (1 szt.),
– badanie lekarskie,
– osoby niepełnoletnie potrzebują zgodę rodziców, dlatego zabierz ich do urzędu.
– w okresie pandemii Urząd może być niedostępny, dlatego zadzwoń do wydziału komunikacji, aby poznać aktualne procedury nadawania numeru PKK
– w razie problemów z PKK służymy pomocą – prosimy o kontakt.

Urząd miasta w Jastrzębiu-Zdroju:

 • Aleja Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój,
 • Wydział Komunikacji, pokój numer: A014.
 • telefon: 32 47 85 218,
  • pn-śr: 7:30-15:30
  • czw: 7:30-17:00
  • pt: 7:30-14:00
 • Jeśli nie mieszkasz w Jastrzębiu, PKK wyrobisz w Starostwie Powiatowym odpowiednim do Twojego miejsca zameldowania

Badania można wykonać u dowolnego lekarza medycyny pracy.

 • Standardowo koszt badania wynosi 200 zł.
 • Powołując się na naszą szkołę, otrzymasz zniżkę 50% (-100 zł)
 • Zadzwoń i umów się na wizyte: tel. 667 348 470
 • Badanie odbędzie się w: SALUS ul. Wrocławska 12a, pokój numer: 47.

Wybór odpowiedniego szkolenia

Wejdź na stronę AkademiaPopek.pl, a następnie zapoznaj się z ofertą. Wybierz kurs prawa jazdy odpowiedni do swoich możliwości i predyspozycji.

UWAGA!
Liczba miejsc w każdym miesiącu jest ograniczona.
Dlatego zapisz się wcześniej, aby nie zabrakło miejsca dla Ciebie.

Spotkanie organizacyjne

Omawiamy na nim przebieg szkolenia. W ten dzień otrzymasz harmonogram zajęć teoretycznych. Wspólnie ustalimy również wszystkie terminy Twoich jazd tak, aby całe szkolenie przebiegło sprawnie. Na spotkaniu odpowiemy na wszystkie pytania. Jeśli nie dokonałeś wcześniej wpłaty zaliczki na konto, weź ze sobą pieniądze (min. 500 zł).

Na tym etapie badania lekarskie oraz Profil Kierowcy (PKK) nie są jeszcze potrzebne.

Czekamy na Ciebie w każdy wtorek, środę i czwartek o godzinie 17:00 w naszym biurze – ul. Warszawska 1 (obok Biedronki)

Spotkania organizujemy także w inne dni i godziny po wcześniejszym umówieniu poprzez naszą platformę: https://akademia.bookero.pl/
Jeśli chcesz możesz przyjść z kimś z rodziny lub przyjacielem 🙂

Szkolenie teoretyczne

Trwa u nas 3 dni. Organizujemy je w weekendy, abyś nie musiał rezygnować ze szkoły lub pracy. Na zajęciach poznasz wszelkie zasady poruszania się po drogach. Spotkania przebiegają w miłej atmosferze oraz niewielkich, kilkuosobowych grupach. W ramach tych zajęć odbędziesz także praktyczne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy wypadkowi. Jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych oferujemy zamiennie szkolenie w formie zdalnej (e-learning).

Szkolenie praktyczne — jazdy

Jazdy rozpoczynamy po zakończeniu wszystkich zajęć teoretycznych. Ich terminy są zaplanowane już przy podpisywaniu umowy, więc nie czekasz aż zwolni się instruktor. Jazdy odbywają się nawet do 12 godzin tygodniowo, co sprawia, że szkolenie przebiega sprawnie i efektywnie. Każde zajęcia praktyczne są dokładnie przygotowane i zaplanowane, dzięki temu po ich zakończeniu będziesz posiadał wszystkie niezbędne umiejętności.

Autorski e-book: „Jak zdać egzamin na prawko?

Podczas szkolenia otrzymasz od nas e-podręcznik szczegółowo opisujący przebieg egzaminu państwowego oraz zasady jego przeprowadzania. Znajdziesz w nim zadania egzaminacyjne, najczęstsze błędy popełniane przez kursantów, a także porady jak radzić sobie ze stresem.

Egzamin wewnętrzny

Organizujemy go po przeprowadzeniu minimum 30 h zajęć praktycznych. Stworzony jest na bazie egzaminu państwowego i podsumowuje całe Twoje szkolenie. Po jego ukończeniu otrzymasz indywidualną ocenę swoich umiejętności (audyt umiejętności), a także arkusz przebiegu egzaminu z zaznaczonymi wszystkimi błędami. Na koniec instruktor przedstawia szczegółowe podsumowanie. Pozytywny wynik tego egzaminu upoważnia nasz OSK do aktualizacji Profilu Kierowcy (PKK), a Tobie daje możliwość zapisania się na egzamin państwowy.

Jazdy przed egzaminem

W zależności od wybranego kursu oferujemy w jego cenie dodatkowe jazdy (w tym także jazdy przed egzaminem) oraz szkolenie na zamkniętym placu WORD — czyli tam, gdzie faktycznie odbędzie się egzamin. Osoby, które nie posiadają tych opcji w swoim szkoleniu, mogą dodatkowo je wykupić (zalecamy, aby decyzja była oparta o faktyczne umiejętności, a także wynik egzaminu wewnętrznego). Jazdy tego typu są zalecane, jednak nieobowiązkowe.

Wyjazd w trasę

W zależności od wybranego szkolenia oferujemy w jego cenie wyjazdy do dużych aglomeracji miejskich. Mają one na celu podniesienie umiejętności kursanta oraz wzmocnienie jego pewności siebie. Podczas takich wyjazdów zdobędziesz również doświadczenie, którego próżno szukać w naszym niewielkim mieście. Wyjazd to całodzienny kontakt z samochodem. Najczęściej odbywa się parami, gdzie jazda odbywa się naprzemiennie. Wycieczka realizowana jest poza godzinami przewidzianymi w szkoleniu praktycznym.

Oferujemy dwa warianty:
– Całodniowy wyjazd do Krakowa.
– Nocny przejazd przez Katowice oraz sąsiednie miejscowości.

Egzamin państwowy

Po aktualizacji Profilu Kierowcy (PKK), kandydat może zapisać się na egzamin państwowy. Niestety termin oczekiwania, szczególnie na część praktyczną jest dość odległy (obecnie ok. miesiąca). Zachęcamy, aby w tym czasie wykorzystać jazdy dodatkowe zagwarantowane w kursie (o ile Twój wariant szkolenia je zawiera). Na sam egzamin należy przyjść wypoczętym i pozytywnie nastawionym. Pamiętaj, że po przebyciu z nami całego kursu będziesz dobrze przygotowany! Nerwy nie będą potrzebne, bo wszystko już będziesz potrafił 🙂

W kursie BEZPIECZNYM na egzamin podstawiamy nasz pojazd. Zdajesz dokładnie na tym samym samochodzie, co przeprowadziliśmy całe szkolenie. Dodatkowo dajemy Ci GWARANCJĘ – w razie wyniku negatywnego będziemy podstawiać auto do skutku, bez dodatkowych opłat. Za każdym razem dostaniesz także od nas godzinę jazdy GRATIS. Sam opłacasz jedynie egzamin.

Koszt egzaminu: teoria – 32 zł, praktyka – 142 zł.
– Na egzamin możesz zapisać się na stronie www.info-car.pl lub osobiście (na miejscu możliwość płatności jedynie kartą płatniczą)

WORD w Jastrzębiu-Zdroju:

 • ul. Armii Krajowej 31, 44-330 Jastrzębie-Zdrój,
 • telefon: 32 47 64 749, 785 008 218
 • pn-pt: 7:00-19:00

Odbiór prawa jazdy

Na prawo jazdy czekasz do 7 dni roboczych od dnia uzyskania wyniku pozytywnego. Pamiętaj tylko, że należy opłacić sam dokument w urzędzie (100 zł i 50 gr). Zaliczenie egzaminu nie upoważnia Cię do poruszania się po drogach, więc lepiej wstrzymaj się z jazdą przez te kilka dni 🙂

Urząd miasta w Jastrzębiu-Zdroju:

 • Aleja Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój,
 • pokój numer: A014.
 • Jeśli nie mieszkasz w Jastrzębiu, prawo jazdy opłacisz i odbierzesz w Starostwie Powiatowym odpowiednim do Twojego miejsca zameldowania

Dodatkowe szkolenia i wyjazdy

Jak już zdobędziesz upragnione prawo jazdy, zapraszamy do poszerzania swoich umiejętności związanych z prowadzeniem pojazdu.
Oferujemy:
– szkolenia na płycie poślizgowej,
– wyjazd na tor wyścigowy i przejazd supersamochodami,
– zawody kartingowe.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie oraz na Facebooku.

Zobacz także:

o nas | nasze wartości | opinie kursantów | gwarancja | droga do prawa jazdy | strefa kursanta | kontakt | opłaty