logo prawo jazdy
Co wyróżnia naszą szkołę jazdy na tle innych
19 czerwca 2022

Idealny instruktor, czyli jaki?

Wybór odpowiedniej osoby do przeprowadzenia szkolenia przyszłego kierowcy to wbrew pozorom nie taka oczywista sprawa. Aby dokonać najlepszego dla siebie wyboru, należy w pierwszej kolejności zadać sobie szereg pytań dotyczących naszych oczekiwań. Gdy nie podejdziemy do tego odpowiedzialnie, cały kurs może stać się frustrujący, a jazdy z instruktorem męczące i nieprzyjemne. A przecież może to być fantastyczna przygoda!

 

Jaki powinien być dobry instruktor?

Pożądane cechy instruktora: cierpliwy, opanowany, dokładny oraz rzetelny. Dodatkowo jeśli przy tym będzie sympatyczny to kurs prawa jazdy przebiegnie w miłej atmosferze.

Nauka jazdy to proces, który wymaga dokładnego omówienia wielu zagadnień. Gdy nasz nauczyciel będzie niecierpliwy, a przy tym niedokładny -  nic dobrego z tego nie wyjdzie. Ponadto dobry instruktor rozumie, że szkolenie często wymaga czasu i wielu powtórzeń, dlatego przydatna jest też wyrozumiałość. Uszczypliwości i niekulturalne słownictwo, w tym także wyzwiska, nie powinny mieć miejsca!

Idealny instruktor powinien być zorganizowany. Podczas Twojego szkolenia powinien zajmować się tylko Twoim rozwojem. Niedopuszczalne podczas nauki jazdy jest załatwianie innych spraw oraz rozmowy telefoniczne. Również te połączenia związane z prowadzeniem szkoły jazdy są nie na miejscu.

Praca instruktora wymaga dużego skupienia, aby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji (w tym wypadku). Z tego powodu dobry nauczyciel potrafi tak zorganizować sobie pracę, że zawsze znajdzie czas na przerwę w ciągu dnia oraz dni wolne od szkolenia kierowców. Praca po 10-12 godzin dziennie to niedobry pomysł, a negatywne konsekwencje związane z przemęczeniem zawsze ponosi kursant.

Planowanie Twoich spotkań także powinno być jasne i czytelne. Telefony kilka dni wcześniej albo narzucanie niekoniecznie pasujących terminów może Ci się nie spodobać. Najkorzystniej dla Ciebie, aby jazdy odbywały się możliwe często i były planowane z wyprzedzeniem — zobacz jak  wyglądają zajęcia praktyczne w naszej AKADEMII

 

Gdzie w takim razie znaleźć tego jedynego instruktora?

Na początku dobrze wypytaj znajomych o cały przebieg szkolenia. Jeśli usłyszysz coś niepokojącego, dobrze się zastanów nad jego wyborem. Możesz także przeszukać Internet. Skup się jednak na dokładnych opisach zachowań instruktorów. Samo "polecam" tak naprawdę nic nie mówi. Ważna jest argumentacja. Dobry pomysł to także wizyta bezpośrednio w biurze ośrodka, który bierzesz pod uwagę. Rozmowa z pracownikiem powinna pomóc w ostatecznym wyborze.

Unikaj instruktorów, którzy są: niecierpliwi, z wybuchami złości i po prostu nieprzyjemni. Praca z nimi przez 30 godzin będzie utrapieniem. Dobrze przeprowadzone szkolenie to przyjemność i chęć powrotu na każde zajęcia z uśmiechem.

 

Co zrobić, jeśli dokonaliśmy złego wyboru?

W każdej chwili możesz zmienić instruktora oraz szkołę jazdy. Jednakże w pierwszej kolejności należy wrócić do samego początku, a więc ustalić swoje oczekiwania, a następnie zbadać rynek.

 

Poznaj naszych instruktorów. 

Dane firmy:

AKADEMIA Krzysztof Popek
ul. Warszawska 1
44-335 Jastrzębie-Zdrój
NIP: 633-215-88-00 

Social Media

ikona Facebook
ikona Youtube
Pinterest
ikona Instagram

Kontakt:
 
tel: 505 524 265
e-mail: popek@epoczta.pl