Co wyróżnia naszą szkołę jazdy na tle innych
18 maja 2023

Wyjazd szkoleniowy do Krakowa

W naszej szkole jazdy cyklicznie realizujemy wyjazdy do Krakowa w ramach kursu prawa jazdy. Dla nieznających naszych standardów może być to nie lada zaskoczenie. Można by nawet pomyśleć: "... a po co to komu, przecież egzamin jest tutaj — w Jastrzębiu-Zdroju".

W AKADEMII dbamy o wysoki rozwój naszych podopiecznych. Uważamy, że kwintesencją dobrze przeprowadzonego kursu prawa jazdy jest nie tylko zdany egzamin, ale także faktyczne umiejętności poruszania się po drogach i to także w dużych miastach. Dlatego też kilka razy w miesiącu organizujemy bardzo wyjątkowe jazdy, czyli całodniowe szkolenie w Krakowie.

 

Jak w praktyce wygląda wyjazd do Krakowa?

Standardowo w zajęciach uczestniczy trzech kursantów. Zazwyczaj startujemy w weekend około godziny 10:00. Po krótkiej odprawie, podczas której omówiony zostaje plan wyjazdu, rozpoczynamy naszą przygodę. Pierwszy etap to droga do Krakowa (ok. 150 km). Następnie, już na miejscu, poznajmy największe i najbardziej skomplikowane skrzyżowania w mieście. Kursanci zaznajamiają się z ruchem tramwajów oraz niezliczoną ilością rowerzystów i pieszych. Około godziny 15.00 robimy przerwę na zasłużony posiłek w jednej z kultowych miejscówek. Kolejno krótkie zwiedzanie zabytkowej dzielnicy (zazwyczaj Kazimierz) oraz kawa w popularnej krakowskiej kawiarni. Następny etap to dalsza jazda po krakowskich drogach oraz powrót do Jastrzębia-Zdroju. Zazwyczaj cały wyjazd zajmuje nam ok. 11-12 godzin. Kursanci zmieniają się za kierownicą co godzinę, z tym że każdy prowadzi samochód minimum 3 godziny.

 

Kto może uczestniczyć w szkoleniu w Krakowie?

W zajęciach może uczestniczyć każdy kursant AKADEMII, który jest już po minimum 20 godzinach zajęć praktycznych (w Jastrzębiu-Zdroju). Terminy wyjazdów udostępniamy z wyprzedzeniem na naszej zamkniętej grupie na Facebooku. Wystarczy zgłosić chęć wyjazdu. 

 

Czy warto skorzystać ze szkolenia w Krakowie?

Oczywiście, że TAK. Podczas wyjazdu kursanci nabierają umiejętności niedostępnych w naszym mieście (duże skrzyżowania, tramwaje, spory ruch, ciekawe i zawiłe rozwiązania drogowe). Uczą się jazdy w nieznanym i trudniejszym otoczeniu. Znacząco rozwijają także zdolności planowania oraz przewidywania zdarzeń. Po takim szkoleniu wzrasta pewność siebie, a poruszanie się w Jastrzębiu-Zdrój staje się łatwiejsze. Co najważniejsze jednak po zdanym egzaminie nasi absolwenci z chęcią i bez strachu korzystają w pełni z prawa jazdy. Wyjazd szkoleniowy do Krakowa to także fantastyczna przygoda!
 

  • koszt wyjazdu do Krakowa: 350 zł /os.
  • w kursie 'Idealnym" wyjazd jest w cenie.

 

Warto przeczytać:  

 

więcej o tym jak szkolimy znajdziesz na naszym blogu:
BLOG "Jak szkolimy"

Dane firmy:

AKADEMIA Krzysztof Popek
ul. Warszawska 1
44-335 Jastrzębie-Zdrój
NIP: 633-215-88-00 

Social Media

ikona Facebook
ikona Youtube
Pinterest
ikona Instagram

Kontakt:
 
tel: 505 524 265
e-mail: popek@epoczta.pl